HAKKIMIZDA

separator

Hakkımızda

İçimizdeki Canavarı keşfettik

Mentmon ya da uzun uzadıya adıyla Mention Monster, “Söylem Canavarı” anlamına gelir. İnternet’in her yanında, her şey bir hashtag’den ibaret iken, Trending Topic söylevleri havada uçuşur iken, biz de genç, dinamik ve kreatif ekibimizle bunun bir parçası olduk.

Jöle kıvamında lezzet

MentMon Medya Tasarım ve Reklam Ajansı Ltd., yani resmiyetteki sıkıcı adımızı yeşil, parlak ve tatlı mı tatlı bir jöleden canavarla süsledik. Farklılık yaratabilmek için ise düşündük, düşündük… En farklısı uzayda olur dedik ve bu lezzetli canavarı çok ötelerden, Andromeda Galaksisinden buralara kadar getirdik.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun bizi kıskandığı doğrudur

Bir ekip düşünün. Beş astronot ve bir fikir roketi… Hayır, hayır; Apollo 13 değil. Tamam, belki biz de 2 Oscar heykelciği hak ederiz ama o değil. Kendi fikirlerini uygulamak için Marsa’a bile gitmekten çekinmeyecek üç tasarımcı. Tamam, azmimiz aynı ama The Martian da değil… İnsanları büyüleyecek ve beyinlerinin içine girebilecek kadar güçlü bir Pazarlama Uzmanı. Yaklaştınız ama tutmadı. District 9 da değil. Bir de buna sessiz sessiz, hatta telepatik olarak bile satış yapabilecek bir Satış Uzmanı ekleyin. Bu filmin adı Mentmon ve ISS’den bile daha çok uzaylı görüyoruz.

Aslen İstanbul’dayız ama bu küçük canavar belki Ankara’da belki İzmir’de şu an. Tokyo’da da olabilir, Berlin’de de. Hatta Mars’ta bile olabilir. Tek bir gerçek var ki, her daim, her yerde hizmet vermeye devam ediyoruz.

MentMonia, Mova Galaksisinde var olan bir gezegendi. Tüm yakıt kaynağı, elektromanyetik alanların ortaya çıkardığı kaynaklar olan bu gezegende korkulan başa geldi ve bir gün yakıt tükenmeye başladı. Artık, iletişim ağlarının ve yüksek elektromanyetik alanların oluşturulabileceği yeni bir gezegene ihtiyaç vardı. Tam da o esnada cesur bir MentMonia savaşçısı çıktı ortaya. O, gezegeninin son umuduydu. Başına geleceklerden habersiz olan cesur savaşçı, bizim dünyamızda ise bir dijital medya fenomeni olacaktı. 

Kısacası; hikaye yeni başlıyor, devam edecek...


Vizyon

MentMon, yatırımları, hizmetleri ve kadrosuna sağladığı post-modern şirket anlayışı ile Türkiye'nin en prestijli, güvenilir ve en kreatif ajans olma yolunda zirveyi hedeflemektedir.

Misyon

MentMon, en kreatif ürünleri üretmeyi ve reklam dünyasında yeni bir algı olan insanın temel iç güdülerini insanı değersizleştirecek şekilde kullanan metalardan bağımsız algı yönetimi anlayışını ortaya çıkarmayı kendine görev edinmiştir.