MAKALELER

separator

Youtuber Olmak Ne Demek ?

Youtuber Olmak Ne Demek ?

Youtuber Olmak

Youtuber basitçe anlatmak gerekirse son zamanların popüler olmuş youtube terimidir.Peki, nedir bu Youtuber? Ne anlatmak ister?Şimdi bu konuya değinelim.Diyelim ki bir oyun oynuyorsunuz ve bir bölümünün zor olduğunu, diğer insanların bu bölümde zorlanacaklarını düşündünüz ve aklınıza bir fikir geldi bu bilgiyi neden başka insanlara yardım etmek için kullanmayayım?

Youtube'a girdiniz ve bir hesap oluşturdunuz.Gerekli donanımları elde ettikten sonra geçtiniz oyunun başına ve zorlu bölümleri bir, bir geçerek oyunun tam çözümünü çekip Youtube'a yüklediniz.Bu iş hoşunuza gitti ve başka oyunlardada aynı videoları çekmeye başladınız. Bunu tekrar, tekrar yaparak hatırı sayılır bir takipçi sayısına ulaştınız.Tebrikler artık başarılı bir Youtuber olmaya hak kazandınız.

Tabi ki daha fazla yol almak ve daha yüksek yerlere gelebilmek için kanalınızı sürdürülebilir bir içerik kullanarak devamlı olarak aktif tutmalı, yeni videolarınızla kanalınızı desteklemeniz gerekir.Bu şekilde Youtuber olmak aslında çok basit değildir.Gerekli donanımlara sahip olmak, onları doğru şekilde kullanmak, akıcı bir telaffuza sahip olmak gerekir. Bunların yanı sıra yaptığınız videonun orta uzunlukta olması izleyiciyi sıkıp uykusunu getirmemesi gereklidir. Bu bahsettiğim örnek tabiki de tek bir odak noktası değilfarklı konularada yönelebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse günümüzün popüler olan konularında başta gelenler elektronik cihazlar, mobil cihazlar, makyaj, moda, vb. gibi konular Youtube ailesinde büyük ilgi görmekte. Peki,Youtuber olmanın avantajı ne? Ne kazandırır?Bazı Youtuberlar bu işi zevk için, bazıları ise para kazanmak için yapabilir, peki nasıl bir gelir elde edilir.

Youtube'dan yüklediğiniz videolara ara, ara çeşitli reklamlar koyarak, belirli bir takipçi sayısına ulaşarak ve videolarınıza aldığınız beğeniler ile aldığınız para değişebilir. Tabi ki öncelikle Youtube'dan gelir elde edebilmek için belirli bir konumda olmalı ve belirli bir takipçi elde etmeniz gerekir.

Reklam kullanarak nasıl para kazanılır?Bunun tam cevabı, Youtube'a Google hesabıyla bağlanmış olan kullanıcılar Googleda yaptıkları aramalara ve girdikleri sitelere göre reklamlar alırlar bu sayede neye daha fazla ilgileri var ise anlaşılır ve isteklerine göre reklamlar karşılarına çıkar.Örneğin bir kullanıcı çoğunlukla makyaj sitelerini kullanıyor ve makyaj eşyaları ile ilgileniyorsa karşısına çıkacak olan reklam kozmetik ürünlerin olduğu reklamlar olacaktır.

Tabi ki kullanılan reklamlarında düzenli bir şekilde ayarlanması gerekir, her dakika başı çıkan reklamlar kullanıcıyı rahatsız edecektir ve takipçi sayınızda azalma meydana gelebilir. Bütün bu anlattıklarımı uygulayarak sizde başarılı bir Youtuber olabilirsiniz. “