Apple’dan Rekor Üstüne Rekor

Apple’dan Rekor Üstüne Rekor

Dolar kurundaki yükseliş, onu takip ederek artan vergiler derken tüketiciler elektronik eşya alımından da olumsuz yönde etkilendi. Hal böyle olunca insanlar ya ihtiyaçlarını ertelemek zorunda kaldı ya da tamamen almaktan vazgeçti. Oysaki her şeye rağmen ayakta kalmayı başarabilen ve rekor üstüne rekor kırmaya devam eden bir şirket var; Apple.

Pandemi döneminin altın çağını yaşayan şirket, satışlarını artıran markalar arasında yerini aldı. Özellikle giyilebilir teknoloji konusunda birçok başarılı işe imza atıyor. Hatta Türkiye, Orta Doğu ve Afrika gibi ülkelerde satışları oldukça yüksek…

International Data Corporation tarafından hazırlanan rapora göre Apple şirketinin üçüncü çeyrekte bölge genelinde giyilebilir teknolojinden elde etmiş olduğu gelir tam olarak 504,6 milyon dolara ulaşmış durumda. Toplamda ise 3,09 milyon adet kulaklık, bileklik, saat ve gözlük satıldı.

Yaşadığımız bu sıkıntılı dönem içerisinde nasıl oluyor da Apple, marka değerinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam edebiliyor dersiniz? Bizce, doğru konumlandırma, güçlü reklam ve size kendinizi özel hissettiren yaklaşımıyla, rakiplerini geride bırakmaya devam edecek gibi görünüyor. Peki, siz Apple ürünlerinden herhangi birini alarak bu istatistiğe katkı sağladınız mı?

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.