Instagram İçin Kronolojik Sıralama Zamanı!

Instagram İçin Kronolojik Sıralama Zamanı!

Sık kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram, uzun zamandır beklenen kronolojik sıralama sistemini test etmeye başlayarak, kullanıcıların yüzünü güldürdü.

Kullanıcıların uzun süredir bekledikleri bir özellik olan kronolojik sıralama, Adam Mosseri tarafından test aşamasında oluğu açıklandı. Platforma üç farklı sıralama şekli getirdiklerini duyuran Mosseri, seçeneklerden birinin ana sayfanın her zaman olduğu gibi sizin ilgi alanınıza göre şekilleneceğini söyledi. Diğer iki seçenekte ise akışta gördüğünüz paylaşımlar kronolojik olarak sıralanacak.

Instagram’ın yeni akış sıralama seçeneklerine göz atacak olursak;

Ana sayfa: Instagram’da “Ana sayfa” seçeneğini işaretlediğinizde, akıştaki gönderiler sizin ilgi alanınıza göre sıralanacak.

Favoriler: Sıkı takipçisi olduğunuz ve paylaşımlarını kaçırmak istemediğiniz hesapları favoriler sayesinde göreceksiniz. Adam Mosseri kardeşlerinin ne yaptığını, en sevdiği içerik üreticileri ve en iyi arkadaşlarını takip etmek için Favoriler seçeneğini tercih ettiği belirtti.

Takip edilenler: Tıpkı eskiden olduğu gibi, takipçilerinizden gelen gönderileri kronolojik sırayla ana sayfada görebileceksiniz.

Yeni sıralama seçeneklerini sınırlı sayıda kullanıcıyla test etmeye başladıklarını açıklayan Adam Mosseri, test grubunu birkaç hafta içinde genişleteceklerini ifade etti. 2022’nin ilk yarısında tüm kullanıcıların erişimine açılacak olan kronolojik sıralama özelliği, hiçbir gönderinin gözünüzden kaçmasına fırsat bırakmayacak gibi...