İnstagramdan Bir Yenilik Daha Eğlence ve Videoya Geçiş

İnstagramdan Bir Yenilik Daha Eğlence ve Videoya Geçiş

Popüler sosyal medya platformu Instagram, fotoğraf içerikleri yayınlama imajından sıyrılarak eğlence ve videoya ağırlık vereceğini duyurdu.

Instagram başkanı Adam Mosseri yaptığı açıklamada, “TikTok ve YouTube gibi rakiplerin başarısını gördükten sonra eğlence ve videoya yönelmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.


Instagram Tam Ekran Video Deneyimi Sunacak


Instagramın artık bir fotoğraf paylaşma uygulaması olmadığını da belirten Adam Mosseri, sosyal medya üzerinden yayınladığı videoda, TikTok ve Youtube gibi rakiplerinin yükselişini gördükten sonra şirketin de eğlence ve video kısmına yöneleceğini açıkladı. Böylece kullanıcılara tam ekran bir video deneyimi sunacak olan Instagram, sürükleyici, eğlenceli ve mobil öncelikli videoların aranan uygulaması haline gelecek.

Mossari’nin açıklamasına göre, kullanıcılar yayınlarında tam ekran kullanabilecek. Buna ek olarak takip etmedikleri hesaplardan gelen içerikler ve kullanıcılara önerilen videolar da yer alacak. Önümüzdeki aylarda kullanıcılarla buluşacak olan bu özellik, Instagram’ı tamamen değiştireceğe benziyor. Alışılagelmiş olan kendi takip ettiklerimizin ana sayfamıza düştüğü fotoğrafları görürken, içeriğin bu derece değişmesiyle karşımıza tamamen farklı bir platform çıkaracak.

Tüm bu yeniliklerle TikTok’un doğrudan rakibi olacak olan Instagram, aslında Ağustos 2020’de reels’ı piyasaya sürmesiyle birlikle bu rekabeti çoktan başlatmıştı. Adam Mosseri, insanların bu yeniliğe uyum sağlamak zorunda olduklarını belirterek, daha yapılacak çok şey olduğunu dile getiriyor. Sonuca baktığımızda popüler bir uygulama olan Instagram’ın yeniliklerine daha çok şahit olacağız gibi görünüyor.

Bizce

Dijital bir dünyanın içinde doğan alfa jenerasyonu, doğal olarak yeniliğe ve hıza alışkın bireyler olarak karşımıza çıkacak, istekleri de giderek artacaktır. Hal böyle olunca bu kuşağın isteklerine yetişmek hiç de kolay olamayacak. Peki, insanların bu yeniliğe uyum sağlamak zorunda olduğunu söyleyen sosyal medya devi Instagram sizce bu hıza yetişebilecek mi?

Teknoloji dehası olmakla birlikte hızlı tüketimde başı çeken alfa jenerasyonu, instagramın yeniliklerini geliştirdiği bu aşamada ilgisini başka yöne çevirir mi dersiniz? Peki ya siz keşfetme ve öğrenme duyguları yüksek olan bu neslin hızına yetişebilecek misiniz Sayın Mosseri?

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.